Bakanların da Gündemine Giren Motosikletli Maganda Tutuklandı

İstanbul Bostancı yan yolda önceki gün saat 15.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi. Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz” diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler.

Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı. Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı. İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ TUTUKLANDI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından çalışma başlatan Kadıköy polisi plakası belirlenen motosikletteki iki kişinin kimliklerini belirledi. Çalışma başlatan Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan ve ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen motosiklet sürücüsü Mustafa Tahtacı, “Kara ulaşım araçlarını kaçırma ve alıkoyma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Motosiklette bulunan E.B ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Tahtacı’nın kasten yaralama, görevli memura mukavemet gibi suçlardan poliste 4 kaydı olduğu öğrenildi.

AMBULANS ŞOFÖRÜNÜ SUÇLADI

Motosiklet sürücüsü Mustafa Tahtacı mahkemedeki ifadesinde ambulans şoförünü suçlayarak, “Arkamızdan önümüze doğru geçerken şerit değiştirdi. Ben kendimi kurtarmak için bariyere yaklaştım. Motor hakimiyetimi kaybettim. Sonrasında toparladım. Sonra ambulans sahile doğru saptı. Biz de aynı istikametteydik. Ardından trafik sıkıştığı için ambulans yavaşladı. Ben de yanından geçerken “Belki hastan yoktur, az kalsın bizi öldürüyordun” dedim. Ambulans şoförü selektör yaparak bizi durdurdu. Kapıyı açıp hastayı gösterdiler. Boşluğuma geldiğinden “Aç bak” dedim, pişmanım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir